8 klasės mokiniai Žaslių bažnyčios archyve

• Paskelbta: 2024-06-25

Daugelis iš mūsų lankomės Žaslių Šv. Jurgio bažnyčioje pamaldose ar kituose renginiuose, tačiau pamatyti ir susipažinti su  joje saugomu  archyvu turime galimybę ne visi. Tai tapo aktualu aštuntokams, kurie lietuvių k. ir literatūros pamokų metu domėjosi savo šeimos geneologija bei kūrė šeimos medžius, rinko duomenis bendraudami su savo šeimos nariais. Kai kuriems iš jų pavyko pateikti net 5 kartų duomenis. Tačiau sužinoti daugiau informacijos apie savo protėvius nusprendėme vartydami mūsų parapijos bažnyčioje saugomas knygas, kuriose fiksuojama  informacija, kaip teigia aštuntokė Jorė, susijusi su krikštu, santuoka, mirtimi nuo XVIII a., t.y. dokumentai labai seni, rankraštiniai, parašyti lotynų, lenkų, rusų ar lietuvių kalbomis.

Kunigas teol. mgr. Algis Ananis ir kunigas teol. ir bažn. t. lic. Stasys Čiupalas ne tik parodė archyvines kelių šimtmečių knygas, paaiškino, kaip jos sudarytos, kokią informaciją jose galima rasti, bet leido savarankiškai pabandyti rasti informaciją jose, bandyti skaityti įrašus. Kadangi bažnytinis archyvas yra suskaitmenintas, susidomėjusieji mokiniai galės rasti daugiau informacijos apie savo artimuosius naudodamiesi Elektroninio archyvo informacine sistema https://eais.archyvai.lt/.

Kviečiame ir Jus domėtis savo geneologija, kurti šeimos istoriją!

Autorius:
8 klasės mokinė Jorė Palaimaitė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gintarė Juzukonienė

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gintarė Juzukonienė