“Verbų gaminimas“

Kovo 22 dieną Žaslių pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje vyko netradicinė technologijų pamoka 5 klasės mokiniams. Kartu su tautodailininke Jurgita Treinyte jie gamino verbas iš žemės turtų. Verboms gaminti buvo naudojamos tik natūralios, gamtinės medžiagos.

Tautodailininkė Jurgita Treinytė mokinius supažindino su Gavėnios laikotarpio tradicijomis ir papročiais, išmokino pasigaminti verbas, supažindino su jų kilme, papasakojo apie margučio prasmę. Taip pat pasidalino įdomiomis istorijomis ir pasakomis apie blindę, aitvarus ir kaukus.

Gaminant verbas, tautodailininkė pasakojo apie senųjų tradicijų svarbą, perėmimą ir saugojimą. Mokiniai daug sužinojo apie Velykų tradicijas, jų simbolius bei reikšmę.

Tradicija veda į pažinimą. Sekmadienį savo pačių pasigamintas verbas mokiniai kartu su savo artimaisiais neš pašventinti į bažnyčią.